Verwachte omzetdaling blijft stabiel tijdens coronalockdown
Onze tweede poll betreffende de omzetdaling binnen de garage- en carrosseriesector tijdens de coronalockdown die liep van 21 tot 30 april (ruim een maand na de invoering van de voor onze sector nadelige coronamaatregelen), bevestigt de (slechte) resultaten van onze eerste poll die liep van 1 tot 10 april. Van de in totaal 118 respondenten gaf ditmaal 59,32% (of 70 respondenten) aan dat de omzet zo goed als volledig weggevallen was, een daling weliswaar van 2,32%. 27 respondenten (22,88%) gaven aan dat de omzet voor minstens de helft, maar hoogstens voor 80% weggevallen was (een stijging van 2,33%), wat maakt dat nog steeds 82,20% (97 van de 118 respondenten) de omzet met minstens de helft tot volledig zag wegvallen, een status quo in vergelijking met de vorige poll (+0.01%).
Slechts 3.39% (4 respondenten) gaf aan dat de omzet stabiel gebleven was (een daling van 0,72%), terwijl evenzeer 3,39% (4 respondenten) de omzet met hoogstens 10% zag dalen (een stijging van 1,56%), opnieuw 3,39% (4 respondenten) de omzet met hoogstens een kwart zag dalen (een daling van 0,17%) en 7,63% (9 respondenten) de omzet met minstens de helft zag dalen (een daling van 0.59%). Een volgende poll die gelanceerd zal worden nadat alle garage- en carrosseriebedrijven en bandencentrales al hun werkzaamheden zullen hebben mogen hervatten (vermoedelijk vanaf 11 mei), zou toch een indicatie moeten geven van tekenen van (langzaam) herstel.
Hulp nodig bij de heropstart van uw bedrijf? Raadpleeg dan zeker de Generieke gids om de verspreiding van Covid-19 op het werk tegen te gaan, alsook de sectorgids en aanbevelingen die de sector metaal en mobiliteit, distributie, herstel en onderhoud (PC 112 (garages), PSC 149.02 (koetswerk) en het PSC 149.04 (metaalhandel)) heeft opgesteld. Succes alvast aan allen!