Bosch start vakinhoudelijke EV-trainingen
Bosch biedt de AutoCrew- en Bosch Car Service-leden in België en Luxemburg diverse technische EV-trainingen aan. Zo hebben heel wat monteurs al de training ‘Veilig werken aan e-voertuigen’ gevolgd. Om het aanbod compleet te maken, worden – in samenwerking met EV-Academy en EV-Kenniscentrum - nu ook vakinhoudelijke trainingen over elektrische voertuigen gegeven. De trainingen starten in september 2022 en worden gegeven in het trainingscentrum van Bosch in Anderlecht en op een nog te bepalen locatie in Luxemburg. Voor België zijn zowel Nederlands- als Franstalige sessies voorzien.
“Naast de technische EV-trainingen bieden we nu ook vakinhoudelijke EV-trainingen aan. Ik ben trots op het feit dat we een compleet pakket aan EV-opleidingen aanbieden aan onze autobedrijven. Het wagenpark verandert, en de klant ook. Dankzij deze trainingen zijn de autobedrijven voorbereid op de veranderingen in de markt” zegt Michiel Frijters, Concept Manager Bosch Car Service Benelux.
Voorop blijven in de EV-transitie
Om als autobedrijf optimaal te presteren in de energietransitie is het van belang dat de medewerkers kennis hebben van alle zaken rondom EV. De vakinhoudelijke trainingen bevatten alle benodigde informatie om een waardige EV-gesprekspartner te worden voor de klant. Daarnaast bieden de trainingen meer inzicht in de verdienmodellen.
"Het wagenpark verandert, en de klant ook"
Het opleidingstraject bestaat uit drie verschillende trainingen. In de eerste training raakt de deelnemer onder andere bekend met basisbegrippen, aandrijftechnieken en de belangrijkste zaken rondom fiscaliteit en belastingen. De tweede training bevat uitgebreide informatie over het opladen, laadinfrastructuur, techniek, ondersteunende zaken, bedrijfswagens en veiligheid. Na het volgen van de derde training, waarbij nadruk wordt gelegd op de mobiliteit van de toekomst, is het autobedrijf een volwaardige EV-gesprekspartner voor zijn klanten. Na deelname aan de training ontvangt het autobedrijf een EV-certificaat.
De trainingen werden eerder dit jaar al met succes uitgerold in Nederland. Of zoals een van de geslaagde cursisten het verwoordt: “De trainingen schetsen een heel goed beeld van de laatste ontwikkelingen op de markt. Er komen onderwerpen aan bod waar je in het dagelijkse werk ook echt tegen aanloopt. Waarom dat er bepaalde laadpalen zijn, bijvoorbeeld, of hoe snel een EV-batterij laadt. Er komt wel wat technische kennis aan bod, maar vooral het praktische gedeelte is heel interessant,” aldus Jan Knobel van AutoCrew Knobel in Etten-Leur.
