Partnercontent Hybride personenwagens

Opel Astra F muziekspelenderwijs meer dan 1.000.000 kilometer op de teller

Opel Astra
Gerry wou graag persoonlijk zijn Astra voorstellen aan de nieuwe CEO van Opel: Florian Huettle

Sinds 1991 zette de Opel Astra de traditie van innovatie voort die de Opel Kadett in de compacte klasse begonnen was. De Kadett maakte premium technologie bereikbaar voor het grote publiek en de Opel Astra is – net als zijn voorganger – in al zijn generaties Opels ambassadeur van innovatie. De Astra maakte expressief design, veelzijdigheid en een dynamisch rijgedrag, maar ook opwinding, Duitse precisie en degelijkheid bereikbaar voor iedereen. De nieuwe generatie van Opels compacte model, die in 1991 debuteerde, belichaamde volledig de geest van innovatie die bij Opel heerste. De nieuwkomer had ook een nieuwe naam – Astra – en was voorzien van nieuw ontwikkelde veiligheidssystemen, zoals de gordelspanners voorin.

De Astra F was vooral gericht op betrouwbaarheid en duurzaamheid. Opel zette toen al met deze Astra een belangrijke stap op weg naar een gesloten kringloop van grondstoffen en dit met een hoge mate van recycleerbaarheid van componenten. Opel produceerde van 1991 tot 1997 maar liefst 4,13 miljoen Astra's, waarmee de Astra F de bestverkochte Opel tot op heden is. Dat Gerry Dirix een van deze kopers was en zijn wagen zo goed vertroetelt, wilden we u niet onthouden.

De Astra F was vooral gericht op betrouwbaarheid en duurzaamheid
De Astra F was vooral gericht op betrouwbaarheid en duurzaamheid

Gerry – terecht enorm fier op zijn wagen – wou graag persoonlijk zijn Astra voorstellen aan de nieuwe CEO van Opel: Florian Huettle. Zijn wagen heeft immers meer dan 1 miljoen kilometer op de teller, en dit met nog steeds de originele motor en versnellingsbak. Een unieke gebeurtenis voor hem en Opel!

Zijn naam is Gerry Dirix en hij komt uit Paal-Beringen. Hij is 45 jaar oud en trouwe Opel-rijder sinds een paar decennia. Professioneel is hij muzikant en ook werkzaam in een onderwijsinstelling. Als begin twintiger kocht hij een Opel Kadett als eerste auto, en zijn tweede auto werd een Opel Astra F uit 1997, met toen 150.000 km op de teller. 25 jaar later heeft hij zonder problemen een uniek traject afgelegd met meer dan 1.000.000 kilometer op de teller! De auto doet nog steeds dienst voor zijn dagelijks woon-werkverkeer.

Met zijn rustige rijstijl, goede verzorging en op tijd het nodige onderhoud van zijn trouwe wagen, kwam Gerry tot een unieke Opel-prestatie die nog maar zelden vertoond is.

Oldtimer Opel

Hij vertrok dinsdag met zijn Opel Astra F naar Rüsselsheim. "Een zeer spannend moment waar ik erg naar uitgekeken heb. Mijn wagen was dan ook al een week op voorhand klaar en nog eens volledig technisch nagekeken. Alles verliep zonder problemen, net zoals de voorbije 25 jaar. Maar natuurlijk had ik toch nog een beetje stress. Een uitnodiging van het hoofdkwartier in Opel is immers heel wat", licht Gerry toe.

De Beringenaar kwam dus dinsdagavond zonder problemen in Rüsselsheim aan, met intussen maar liefst 1 miljoen én 11.000 kilometer op de teller. "Een unicum", aldus een trotse Dirix.

Het geheim volgens Gerry? "Altijd onderhouden in een officiële garage met de originele onderdelen. En natuurlijk speelt veel liefde van de bestuurder ook mee. Want het is en blijft simpel: onderhoud je wagen zoals je vrouw, vooral met liefde en respect", vertelt Gerry met veel fierheid.

Een boodschap die wij volledig onderschrijven. Wij wensen vooral Gerry Dirix samen met zijn Opel Astra F nog heel veel aangename kilometers toe!

Opel Astra en Opel zesde generatie

Met de aankondiging van de nieuwste Astra in 2021 bereikt dit succesmodel de zesde generatie en dat is het begin van een nieuw tijdperk. Voor het eerst is Opels model in de compacte klasse leverbaar als plug-inhybride, dus met elektrische aandrijving, in twee vermogensvarianten.

Wat heb je nodig

Krijg GRATIS toegang tot het artikel
of
Proef ons gratis!Word één maand gratis premium partner en ontdek alle unieke voordelen die wij u te bieden hebben.
  • wekelijkse newsletter met nieuws uit uw vakbranche
  • digitale toegang tot 35 vakbladen en financiële sectoroverzichten
  • uw bedrijfsnieuws op een selectie van vakwebsites
  • maximale zichtbaarheid voor uw bedrijf
Heeft u al een abonnement? 

Meer weten over

Deel je (nieuws)verhaal

Heb je nieuws dat relevant is voor onze redactie? Deel het met ons via het meldformulier.

Nieuws melden

Zelf nieuws te delen?

Heb je nieuws dat relevant is voor onze redactie? Deel het met ons via het meldformulier.

Nieuws melden