Automotoronderdelen

AllParts, Wijlhuizen, Beneparts en Motor-Parts van GroupAuto naar NEXUS

Op het AllParts-congres in Barneveld werd bekendgemaakt dat de onderdelenverdelers AllParts, Wijlhuizen, Beneparts en Motor-Parts integraal overgaan op NEXUS met ingang vanaf 1 januari. Met de consolidatieslag groeit de omzet van NEXUS met meer dan 250 miljoen euro in de Benelux.

21 oktober 2022

Nexus

Onder meer Covalux is in België al lid van NEXUS met veertien vestigingen. Samen met haar Belgisch bedrijf Beneparts, zal Wijlhuizen invulling geven aan de truck- en traileractiviteiten in de Benelux. Eerder in 2022 zeiden vrijwel alle leden van AutoGroup Belgium hun lidmaatschap op. AllParts werkt in Nederland naast MP nauw samen met Fource, waarmee een langdurige overeenkomst bestaat. Per 1 januari zal GroupAuto Nederland daardoor niet meer bestaan.

"Wij zijn 31 jaar de exclusieve aandeelhouder geweest van GroupAuto", zeg Freek Blekxtoon van AllParts. "De consolidatieslag waarbij met name AAG met NAPA erg dominant is geworden binnen GroupAuto International, heeft in veel landen de balans ernstig verstoord. Je zag dat al eerder in België. Onafhankelijk blijven, staat bij ons hoog in het vaandel. Sinds twee jaar heten we AllParts en de bewuste keuze nu voor NEXUS, de allergrootste club in de aftermarket, past perfect in ons strategisch plan. Het geeft ons een zeer sterke positie voor de toekomst en het is goed voor onze grossiers en de aangesloten garagenetwerken. Wij vinden het extreem belangrijk om zelf als aandeelhouder mee te blijven spelen op internationaal niveau. 0ok onze partnerfabrikanten reageren erg positief op de switch. Wij zullen zeker ook de samenwerking met de grossiersketen Covalux zoeken in Benelux-verband", gaat hij verder.

Ook vanuit Wijlhuizen en Beneparts bleef reactie niet uit: "Voor ons is de overstap naar NEXUS ook een grote maar bewuste keuze. Wij willen graag onafhankelijk ons businessmodel in de Benelux vorm blijven geven en door de overstap naar NEXUS kan dat. Bovendien zit onze partner EUROPART (omzet ruim 600 miljoen euro) ook bij NEXUS en dat maakt de samenwerking nog sterker en eenvoudiger", aldus Jim Bronkhorst, CEO van Wijlhuizen.

Gael Escribe, CEO van NEXUS Automotive International reageert verheugd: "De consolidatieslag in onze markt leidt tot verschuivingen. Wij zijn pas in 2014 opgericht en nu al de grootste van de zes ITG's. Bij een aantal zit spanning en wij zijn verheugd dat wij eindelijk de Benelux nu goed op de kaart hebben kunnen zetten."

Wat heb je nodig

Krijg GRATIS toegang tot het artikel
of
Proef ons gratis!Word één maand gratis premium partner en ontdek alle unieke voordelen die wij u te bieden hebben.
  • wekelijkse newsletter met nieuws uit uw vakbranche
  • digitale toegang tot 35 vakbladen en financiële sectoroverzichten
  • uw bedrijfsnieuws op een selectie van vakwebsites
  • maximale zichtbaarheid voor uw bedrijf
Heeft u al een abonnement? 

Meer weten over

Deel je (nieuws)verhaal

Heb je nieuws dat relevant is voor onze redactie? Deel het met ons via het meldformulier.

Nieuws melden