Koen Wauters wordt ambassadeur van Polestar
Autoliefhebber kiest met Polestar 5 voor elektrisch rijden
Koen Wauters wordt ambassadeur van Polestar en kiest daarmee voor elektrisch rijden, zonder zijn verwachtingen op het vlak van prestaties en rijbeleving bij te stellen. De ervaren autosporter zal binnenkort een Polestar 5 in ontvangst nemen, de nieuwe elektrische vierdeurs-GT en het meest prestatiegerichte model van het Zweedse merk tot nu toe.
Performance als rode draad
Koen Wauters is niet alleen presentator en muzikant, maar ook een gepassioneerd autoliefhebber met jarenlange ervaring in de autosport. Hij neemt nog altijd deel aan circuit- en rallywedstrijden en vormt samen met zijn zoon Nono een raceduo in de Belcar-uithoudingsraces.
Die achtergrond speelt een belangrijke rol in de samenwerking met Polestar. Wauters beoordeelt een elektrische wagen naar eigen zeggen volgens dezelfde criteria als iedere andere sportieve wagen: prestaties, rijdynamiek en rijbeleving moeten overtuigen.
Binnenkort neemt hij een Polestar 5 in ontvangst. De vierdeurs-GT is het meest premium en prestatiegerichte model dat Polestar tot nu toe op de markt brengt.
"Ik stond niet te springen om de overstap"
Wauters geeft toe dat hij aanvankelijk niet bijzonder enthousiast was over een overstap naar elektrisch rijden.
"Ik wist natuurlijk dat elektrisch rijden vroeg of laat op mijn pad zou komen, maar eerlijk gezegd stond ik niet te springen om de overstap te maken. Polestar 5 had me eigenlijk al te pakken toen ik hem zag. Ik hou van dat strakke, sportieve design. Geen overdaad, maar wel een auto die er staat."
Vooral de rijervaring wist hem naar eigen zeggen te overtuigen. "Toen ik voor het eerst met Polestar 5 reed, was ik echt onder de indruk. Natuurlijk is er het vermogen, maar vooral de combinatie met de directe respons, controle en precisie verraste me. De wagen reageert meteen op wat je doet en geeft je veel vertrouwen achter het stuur. Dat is voor mij minstens even belangrijk als pure snelheid."
Sportwagen en grand tourer
De Polestar 5 combineert volgens het merk de eigenschappen van een sportwagen met die van een grand tourer in een prestatiegerichte GT.
De aluminium carrosserie vormt de basis voor een hoge structurele stijfheid en uitgesproken rijdynamiek. Tegelijk moeten het aerodynamische ontwerp en het comfort ervoor zorgen dat de Polestar 5 ook geschikt is voor langere afstanden.
"Koen is een van de bekendste autoliefhebbers van België en iemand die actief op zoek gaat naar performance, rijbeleving en moeiteloze kracht achter het stuur. Dat maakt hem voor ons een bijzonder geloofwaardige ambassadeur", zegt Lies Eeckman, regional managing director Benelux bij Polestar.
"Polestar 5 is niet in de eerste plaats een goede elektrische wagen, maar een performancewagen die elektrisch is. Elektrische aandrijving brengt daarbij onmiddellijk vermogen, directe respons en controle."
Polestar 5 aan de tand gevoeld op Zolder
Op 29 augustus kreeg Wauters tijdens de Polestar VIP-laps op Circuit Zolder ook de gelegenheid om de Polestar 5 in een voor hem bijzonder vertrouwde omgeving te ervaren. Wauters reed er met de elektrische GT aan snelheden van meer dan 200 km/u en maakte tijdens een van de rondes ook een uitstap door de grindbak.
De kennismaking op het circuit volgde op zijn eerste kilometers met de Polestar 5 op de openbare weg. Voor Polestar moet de samenwerking vooral duidelijk maken dat elektrificatie en rijplezier elkaar niet hoeven uit te sluiten: de kick van een performancewagen hoeft volgens het merk niet te verdwijnen wanneer de aandrijving elektrisch wordt.
Wauters bleef datzelfde weekend overigens actief in zijn vertrouwde autosportomgeving. Samen met zoon Nono en teamgenoten Robin en Britt Van Osta en Nico Verdonck won hij tijdens de 24 Uur van Zolder de Super Sport-klasse met een BMW M240i.