Fossiel aangedreven personenwagens

Nieuw in autoland

MG, Jeep, Dacia, Audi, Maserati en Porsche brachten de afgelopen dagen interessant autonieuws. Ook auto-invoerder OneAutomotive deed dit met de introductie van de BAW Pony, een nieuwkomer op de markt van de vierwiel-micromobiliteit.

Ferre Beyens - 4 maart 2024

MG3 deel 1
Het zelfopladende hybridesysteem van MG maakt gebruik van een krachtigere energieopslag en een – in vergelijking met de deels elektrische opstellingen in andere auto's uit het B-segment – veel krachtigere e-motor (136 pk)

MG's Hybrid+ aandrijving voor de gloednieuwe MG3

De nieuwe MG3 – een B-segment-hatchback – wordt de eerste MG met een conventioneel, zelfopladend hybridedrijfwerk. Het Hybrid+ systeem is gevormd door een 1,5 liter Atkinson-benzinemotor met hoog thermisch rendement en 75 kW (102 pk), een automatische transmissie met 3 versnellingen, een e-energie-opslag van 1,83 kWh, een e-motor van 100 kW/136 pk en een generator. De MG3 Hybrid Plus beschikt daarmee over een systeemvermogen van 143 kW (194 pk).

MG3 beeld 2
Ook de nieuwe MG3 profiteert nu van de meest recente ADAS-systematiek. Daarbij is onder meer de MG Pilot-technologie, inclusief Lane Keep Assist, Adaptive Cruise Control, Forward Collision Warning en Traffic Jam Assist aanwezig

(MG) Intelligent Mobility L6: met solid-state-batterij

Naast de wereldpremière van de MG3 Hybrid, beleefde Intelligent Mobility - kortweg IM - zijn werelddebuut als nieuw automerk in Genève. IM wordt de merknaam van een intelligente BEV-entiteit van MG’s Chinese moederbedrijf SAIC. Naar aanleiding van dit debuut werd de IM L6 voorgereden: een premium sedan met 100% elektrische aandrijving.

Voor de IM L6 wordt onder meer een acceleratie van 0 naar 100 km/u in minder dan 3 seconden vooropgesteld, en een rijbereik van 600 tot 800 kilometer. Dit uitzonderlijke rijbereik hangt af van de uitvoering, aangezien er twee fundamenteel verschillende batterijopties zijn.

De aangehaalde (WLTP-)rijafstanden van de IM L6-sedan baseren zich – voor de 600 km-versie – op traditionele lithiumiontechnologie. Voor de rijafstand van +800 km is er sprake van een solid state battery. Dit zou dan de eerste commerciële toepassing van deze batterijtechnologie in de auto-industrie betekenen.

IM LM6
Met een uitzonderlijk elektrisch rijbereik dankzij solid-state-batterijtechnologie

MG Cyberster-cabrio

Op het Autosalon van Genève onthulde MG de laatste details van de Cyberster-cabriolet. Met dubbele e-motor en vierwielaandrijving wordt dat de snelst accelererende en krachtigste productieauto van MG ooit. Immers, vanuit stilstand snelt deze opwindende cabrio tot 100 km/u in 3,2 seconden.

De twee e-motoren bezorgen de Cyberster een systeemvermogen van 544 pk/400 kW en een maximale werklust van 725 newtonmeter. Deze cabrio zal ook beschikbaar zijn met één e-motor van 340 pk/250 kW en een maximumkoppel van 475 Nm. Nog voldoende voor een sprint van 0-100 km/u in slechts 5,2 seconden.

De snelle Cyberster krijgt binnen het prestatierijke MG-gamma het gezelschap van de MG4 Electric XPower. Het MG-gamma zal weldra trouwens nog met twee modellen uit het internationale MG-portfolio uitgebreid worden. De MG7 als sportieve sedan en de MG9 als een elektrisch aangedreven 7-zits luxe-MPV.

MG Cyberster
Met dubbele e-motor en vierwielaandrijving wordt deze Cyberster de krachtigste en snelst accelererende productieauto van MG ooit

Nieuwe Jeep Avenger: binnenkort ook met 4xe-hybride aandrijving

De nieuwste versie van de in het B-SUV-segment uitgespeelde Avenger zal weldra het Jeep-aanbod van 4x4-SUV's in alle segmenten aanvullen. De veelzijdige capaciteiten van de compacte Avenger krijgen met de integratie van vierwielaandrijving een complete Jeep-conveniënte upgrade. Decennialang zijn de begrippen Jeep en 4x4 immers onlosmakelijk met elkaar verbonden.

Dat Jeep ook in deze Avenger zijn gewaardeerde tractie- en offroadprestaties moet zoeken in deels elektrische toepassingen, verandert daar niets aan. Deels elektrisch? Inderdaad, want vierwielaandrijving wordt ook in de Avenger gerealiseerd met implementatie van 48V-mild-hybridtechnologie. Dus ook de Avenger 4xe combineert zijn interne verbrandingsmotor (benzine) van 136 pk/100 kW met een in de transmissie geïntegreerde e-motor op de vooras en een e-motor op de achteras.

Beide e-motoren ontwikkelen 21 kW aan extra aandrijfkracht. Deze opstelling garandeert de nog voor het eind van dit jaar te verwachten Avenger 4xe een volwaardige Jeep-tractie op de vier wielen en dit ongeacht de laadstatus van de elektrische energieopslag. Bovendien maakt dit drijfwerk het mogelijk om bij lage snelheid elektrisch te rijden, mede door het gebruik van een automatische e-DCS6-transmissie. Dit betreft dus een dubbele koppeling met 6 versnellingen en een geïntegreerde e-motor.

Het nieuwe Avenger-assortiment biedt met de komst van deze versie met vierwielaandrijving een breed scala aan aandrijflijnen. Dit varieert van volledig elektrisch, 48V mild hybride tot traditionele bougiemotoren. U kunt bovendien kiezen uit automatische of handgeschakelde transmissies en voorwiel- of binnenkort ook vierwielaandrijving.

Jeep Avenger 4xe
Vierwielaandrijving wordt ook in de Avenger 4xe verwezenlijkt met 48V-mild-hybridtechnologie

Nieuwe Porsche Panamera E-Hybrid: extra vermogen en minder laadtijdverlies

Porsche heeft het Panamera-gamma uitgebreid met de 4 E-Hybrid en 4S E-Hybrid. Het betreft nieuwe plug-inhybrides die uitpakken met nog straffere acceleraties, nog meer e-performance en een tot 96 km opgetrokken elektrisch rijbereik.

In de Panamera 4 E-Hybrid combineerde Porsche een herrekend E-Hybrid-systeem met een vernieuwde 2.9-V6-biturbo-benzinemotor van 224 kW/304 pk. Dat resulteerde in een systeemvermogen van 346 kW/470 pk en een maximumkoppel van 650 Nm. Goed voor een top van 280 km/u en een acceleratie van 0 naar 100 km/u in 4,1 seconden. Goed ook voor een, volgens Porsche en volgens WLTP-cyclus, zuiver elektrische rijbereik tot 96 km.

In de Panamera 4S E-Hybrid ontwikkelt de met twee turbo’s aangejaagde 2.9 liter-V6 260 kW/353 pk. Het systeemvermogen bedraagt hier 400 kW/544 pk en het maximumsysteemkoppel 750 Nm. Een top van 290 km/u en een acceleratie van 0 naar 100 km in 3,7 seconden zijn het resultaat.

De nieuwe e-motor van de Panamera E-Hybrid levert met 140 kW/190 pk en 450 Nm koppel meer vermogen. Deze e-motor zit geïntegreerd in de transmissiebehuizing en is opgenomen in het oliekoelcircuit van de PDK-versnellingsbak. Het is goed om te weten dat deze e-motor met een recuperatievermogen tot 88 kW aanzienlijk kan bijdragen tot het elektrische rijbereik.

De nieuwe Panamera E-Hybrid-modellen hebben een groter elektrisch rijbereik, hogere oplaadsnelheid en leiden bijgevolg tot minder tijdverlies bij het herladen van de accu’s. De 25,9 kWh-energieopslag kan dankzij de geïntegreerde 11 kW-AC-lader voortaan in 2 uur en 39 minuten worden herladen.

Zoals alle Panamera’s, worden ook deze E-Hybrids standaard uitgerust met een adaptieve luchtvering met twee kamers, inclusief het Porsche Active Suspension Management (PASM) met dempers met twee kleppen. Ook de Porsche Active Ride-ophanging is beschikbaar voor de E-Hybrid-modellen.

Porsche Panamera E-Hybrid
In zowel de Panamera 4 E-Hybrid als de Panamera 4S E-Hybrid maakt Porsche gebruik van een herrekende 2.9-V6-biturbo-benzinemotor en een krachtiger geworden, in de transmissiebehuizing geïntegreerde, e-motor van 140 kW/190 pk en 450 Newtonmeter aan werkijver

Audi virtual cockpit standaard in alle Q2-modellen

Audi moderniseert het Q2-gamma en voorziet daarbij alle Q2-modellen standaard van een Audi virtual cockpit. Het klassieke instrumentarium met analoge meetklokken wordt dus vervangen door een te personaliseren ‘full hd’-display (1.920 x 720 pixels) waarop, naast voertuigsnelheid en motortoerental ook navigatie- of media-info wordt weergegeven.

Naast de aanraakfunctie – middels het 8,8 inch grote MMI-aanraakscherm (1.270 x 720 pixels) – laat het multimediagebeuren zich in de nieuwe Q2’s ook met spraaktechnologie bedienen. Tot de standaarduitrusting behoren voortaan ook de MMI-radio met DAB-tuner, twee USB-C-poorten in de middenconsole, noodoproepfuncties en Audi Connect-diensten. 

Het MMI Navigation-voorbereidingspakket voor smartphone-interface bevat als extra functie onder meer intelligente navigatie en meerdere te activeren Audi Connect-diensten. Optioneel is MMI Navigation plus beschikbaar. Naast de Audi Connect-services is er dan ook navigatie met satellietkaarten in hoge resolutie beschikbaar, of de navigatiekaart wordt groot geprojecteerd in de Audi virtual cockpit.

Audi Q2 Interieur
In alle nieuwe Audi Q2-modellen is de Audi virtual cockpit standaard gemonteerd en wordt het klassieke instrumentarium met analoge meetklokken vervangen door een personaliseerbaar ‘full hd’-display, waarop naast voertuigsnelheid en motortoerental, ook navigatie- of media-informatie wordt weergegeven

Dacia: vernieuwde elektrische Spring

Het model heeft een vernieuwd koetswerk- en interieurdesign, meer kofferinhoud en is verder gedigitaliseerd. Daarbij komt een digitaal en personaliseerbaar instrumentarium dat te combineren is met een 7"- of 10"-multimediascherm. Het model is uitgerust met een nog altijd even efficiënte en om zijn lage energieconsumptie bekende 65 pk e-motor (14,6 kWh/100 km). Zo stelt Dacia zijn vernieuwde elektrische Spring voor.

Een nieuwe Spring waarvan de mogelijkheden nog uitgebreid zijn omdat de energiezuinige, 65pk e-motor uit het vernieuwde Spring-gamma niet langer enkel voor de Extreme topuitvoering is, maar ook voor het Expression afwerkingsniveau beschikbaar is. De nieuwe Spring met 45pk-motor blijft verkrijgbaar in de uitvoeringen Essential en Expression.

Dacia Spring
De energiezuinige en 65 pk sterke e-motor blijft in het vernieuwde Spring gamma niet langer voorbehouden voor de topuitvoering Spring Extreme

Maserati presenteert de GranCabrio

Maserati’s nieuwste aanwinst of de GranCabrio is een open versie van zijn coupé-tweelingbroer, de GranTurismo. De langgerekte motorkap biedt ook in deze vierzitscabrio voldoende ruimte om de zescilindermotor in lengterichting te monteren en de differentieelvergrendeling in lijn met die motor te integreren – dit komt omdat alle GranCabrio-modellen zijn uitgerust met vierwielaandrijving.

De zescilinder 3.0 liter twin-turbomotor (524 pk) van de GranCabrio is trouwens van hetzelfde type dat Maserati monteert in de GranTurismo. Bedacht dus met Maserati Twin Combustion (MTC)-technologie zoals die voor het eerst werd toegepast op de Nettuno-motor die de spectaculaire MC20-supersportwagen van Maserati powert.

Maserati Cabrio
Bij introductie is de Maserati GranCabrio beschikbaar in de Trofeo-uitvoering, aangedreven door een Nettuno 3.0 liter 6 cilinder twin-turbo van 542 pk

OneAutomotive presenteert de BAW Pony

Auto-importeur OneAutomotive uit Geel merkt op dat de vraag naar microtransport toeneemt en dat alternatieve mobiliteitsmiddelen zich daarom verder zullen ontwikkelen. Alternatieve mobiliteitsoplossingen moedigen immers steeds meer stadsbewoners aan om de klassieke auto op stal te laten. In de afgelopen maanden zien we meerdere spelers opduiken die een deel van de markt willen veroveren in de groeiende sector van vierwielige micromobiliteit.

BAW Pony
Met de BAW Pony wil auto-importeur OneAutomotive het begrip micromobiliteit naar een hoger niveau tillen

Door de BAW Pony te importeren, wil OneAutomotive de micromobiliteit naar een hoger niveau tillen. Ze bieden een degelijke veiligheidskooi aan, wat voor een microwagen niet minder belangrijk is. Dit omvat ook actieve veiligheidssystemen, waarover andere grotere en minder energiezuinige elektrische personenwagens wel beschikken. Weet: ABS, ESP en airbag.

De BAW Pony wordt standaard alvast voorzien van ABS, EBD, EPS, HAC en BOS brake en is meteen de enige vertegenwoordiger in dat snel uitdijende segment van micro-EV’s met een bestuurdersairbag. Ook qua interieur en kofferruimte hoeft deze Pony zich niet verlegen te tonen in deze microcategorie. Met 770 mm aan beenruimte en een kofferruimte van 1.140 liter.

De uitrusting omvat onder meer parkeersensoren voor en achter, 360°-camera, manuele airco, Android-multimedia, dubbel 10,25"-display, multifunctioneel stuurwiel, neerklapbare achterbank, mobiele telefoon mirroring en in de koplampen geïntegreerde leddagrijlichten.

In overeenstemming met de andere door OneAutomotive ingevoerde producten, wordt er in Geel ook voor de pragmatische aanpak gekozen om slechts een versie van de BAW Pony aan te bieden. Gezien de micromobiliteit, wordt bij OneAutomotive wijselijk gekozen voor zowel dealer- als onlineverkoop.

BAW Pony kort technisch

Wat heb je nodig

Krijg GRATIS toegang tot het artikel
of
Proef ons gratis!Word één maand gratis premium partner en ontdek alle unieke voordelen die wij u te bieden hebben.
  • wekelijkse newsletter met nieuws uit uw vakbranche
  • digitale toegang tot 35 vakbladen en financiële sectoroverzichten
  • uw bedrijfsnieuws op een selectie van vakwebsites
  • maximale zichtbaarheid voor uw bedrijf
Heeft u al een abonnement? 

Deel je (nieuws)verhaal

Heb je nieuws dat relevant is voor onze redactie? Deel het met ons via het meldformulier.

Nieuws melden